Požár budovy v Rokytnici v Orlických horách

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Požár budovy v Rokytnici v Orlických horách

pozar-dum1.jpg
Krajské operační a informační středisko přijalo v úterý 12.února 2019 hlášení o požáru nízkopodlažní budovy v Rokytnici v Orlických horách u místního hřiště.

email-seznam-cz.jpg

V objektu se nachází fotbalové šatny a přilehlé prostory. Podle prvních informací se měl požár rozšířit na střechu budovy. Zalarmovány byly celkem čtyři jednotky požární ochrany. Průzkumem hasiči zjistili, že se požár dostal do mezistropních prostor a během chvíle zastavili jeho další šíření. Plameny se podařilo uhasit pomocí vysokotlakého proudu vody. Následně musely jednotky rozebrat část jedné strany objektu tak, aby odhalily a dohasily skrytá ohniska. Likvidace byla ohlášena ve 13 hodin a dále byla majiteli nařízena osmihodinová dohlídka nad požářištěm.

email-seznam-czf.jpg

Na místo události se dostavil také vyšetřovatel hasičů. Příčinou vzniku požáru byl s největší pravděpodobností špatný stav spalinové cesty. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Podařilo se uchránit hodnoty ve výši asi půl milionu korun. Nikdo nebyl při požáru zraněn.

hasic-auto-4H.jpgNa místě události zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a jednotky SDH Rokytnice v Orlických horách a Pěčín. Zároveň byla vyžádána součinnost profesionální jednotky ze stanice Žamberk (HZS Pardubického kraje).

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje